Пятница, 29.09.2023, 01:03
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Територіальний відділ освіти Комунарського району ДОН ЗМР

Головне меню
Форма входу
Пошук
Календар
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Головна » 2021 » Март » 18 » Формування мережі закладів загальної середньої освіти Комунарського району
Формування мережі закладів загальної середньої освіти Комунарського району
12:32

З метою визначення закладів загальної середньої освіти Комунарського району, в яких буде змінено тип закладу на «ліцей», «гімназія», «початкова школа», були опрацьовані нормативно-правові документи щодо термінів реалізації даних змін, проведений комплексний аналіз інформації про заклади загальної середньої освіти району, проводились співбесіди з керівниками закладів освіти, створена база даних щодо бажання випускників 9 класів продовжувати навчання в 10 класах на відповідному профілі навчання, визначені профілі навчання відповідно до вибору випускників 9 класів закладів освіти району.

Для визначення спроможності закладів освіти забезпечувати профільне навчання в старшій школі відповідно до вимог Закону України «Про повну загальну середню освіту» до уваги брались такі питання, як наявність якісного кадрового потенціалу, наявність матеріально-технічної бази для забезпечення профілів в закладі освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників закладів освіти, результати олімпіад, конкурсів, проєктів та інших змагань, залученість здобувачів освіти і педагогічних працівників до наукової роботи, наступність базової та фахової освіти, зацікавленість педагогічних працівників у самовдосконаленні та професійному рості, наявність договорів з закладами вищої освіти та професійно-технічної освіти та інші показники.


За результатами проведеної роботи в Комунарському районі закладами загальної середньої освіти, в яких буде змінено тип закладу на «ліцей», визначено чотири школи: 
1.    Запорізька гімназія №6 Запорізької міської ради Запорізької області
2.    Запорізька спеціалізована школа з поглибленим вивченням іноземної мови №7 Запорізької міської ради Запорізької області 
3.    Запорізьких академічний ліцей №23 Запорізької міської ради Запорізької області 
4.    Запорізька гімназія №107 Запорізької міської ради Запорізької області.

На тип закладу освіти «гімназія» перейдуть такі заклади освіти, як:
1.    Запорізька гімназія №8 Запорізької міської ради Запорізької області
2.    Запорізька гімназія №14 Запорізької міської ради
3.    Запорізька гімназія №17 Запорізької міської ради
4.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №38 Запорізької міської ради Запорізької області
5.    Запорізький навчально-виховний комплекс №70 Запорізької міської ради Запорізької області
6.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №80 Запорізької міської ради Запорізької області
7.    Запорізька гімназія №83 Запорізької міської ради
8.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №84 Запорізької міської ради Запорізької області
9.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №88 Запорізької міської ради Запорізької області
10.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №97 Запорізької міської ради Запорізької області
11.    Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №103 Запорізької міської ради Запорізької області
12.    Запорізький навчально-виховний оздоровчий комплекс №110 Запорізької міської ради Запорізької області.

Тип закладу освіти «початкова школа» отримає Запорізька гімназія №90 Запорізької міської ради.


Відповідно до ст.35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» «… Початкова школа функціонує як окрема юридична особа або як структурний підрозділ гімназії. Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи. Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти…». Дані вимоги набирають чинність з 1 вересня 2024 року відповідно до п’ятого абзацу п.1 розділу Х Закону України «Про повну загальну середню освіту». Відповідно до п.13 частини 3 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ «Про освіту», який набрав чинність 05.09.2017 року, «переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із цим Законом здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом». 


З 01.09.2021 не будуть відкриватись 1 класи в Запорізькій гімназії №6 Запорізької міської ради Запорізької області, Запорізькій спеціалізованій школі з поглибленим вивченням іноземної мови №7 Запорізької міської ради Запорізької області, Запорізькому академічному ліцеї №23 Запорізької міської ради Запорізької області, Запорізькій гімназії №107 Запорізької міської ради Запорізької області. 

З 01.09.2021 не будуть відкриватись 10 класи в закладах загальної середньої освіти які переходять на тип закладу «гімназія» та «початкова школа».


Таким чином, відповідно до перспективного плану трансформації закладів загальної середньої освіти району, до 01.09.2024 року будуть функціонувати: 1 початкова школа, 12 гімназій та 4 академічні ліцеї. 

 

За цим посиланням ви маєте змогу ознайомитися з презентаціями ЗЗСО району щодо їх готовності до набору учнів 1 та 10 класів.
 

Переглядів: 389 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
avatar